امروز : شنبه ، 12 آذر 1401        ساعت :

ورود به سیستم جوابدهی آنلایننام کاربری :

رمز ورود :

راهنمای جوابدهی    
ثبت نام آزمایشگاه ها
ثبـــت نام پزشکـــــان
 
       
       

بررسی سلامت جنین

پروتکل های غربالگری شامل تست غربالگری سه ماهه اول ترکیبی (Combined Test ) ، غربالگری سه ماهه دوم (کواد مارکر)و پروتکل های ترکیبی سه ماهه اول و دوم (سکوئنشیال و یا اینتگریتد )مجموعه تست هایی می باشند که برای تعیین ریسک (= احتمال ) وجود برخی اختلالات کروموزومی در جنین مانند تریوزومی 21 ، تریوزومی 18 ، تریوزومی 13 و یکسری اختلالات دیگر نظیر سندرم SLOS و اختلالات طناب عصبی (NTDs)  و یا دیواره شکمی انجام می شوند.


o        آزمون غربالگری سه ماهه دوم (Quad Marker )  : یک تست غربالگری است که از ابتدای هفته 14 (0+14) تا انتهای هفته 22 (6+22) قابل انجام بوده ، ولی بهترین زمان انجام آن  از ابتدای هفته 15 (0+15) تا ابتدای هفته 17 (0+17) می باشد.تست فوق فقط شامل اندازه گیری مارکرها بیوشیمیایی خون بوده و از داده های سونوگرافیک فقط برای تعیین سن جنین استفاده می شود . بر مبنای جواب آن بیمار در سه گروه کم خطر ، خطر بینابین و پر خطر قرار می گیرد . این تست 80% جنین های مبتلا به سندرم داون را تشخیص می دهد (منفی کاذب = 20%) و در 5 % موارد نتیجه مثبت کاذب در پی دارد.

o        آزمون غربالگری ترکیبی سه ماهه اول و دوم  (Sequential or Integrated ) : ترکیب پروتکل های سه ماهه اول و دوم و تعیین یک ریسک واحد می باشد . بر مبنای جواب آن بیمار در سه گروه کم خطر ، خطر بینابین و پر خطر قرار می گیرد .این تست 95 % جنین های مبتلا به سندرم داون را تشخیص می دهد (منفی کاذب = 5%) و در 3% موارد نتیجه مثبت کاذب در پی دارد.


آخرین اخبار

تست سنجش ایمنی بعد از واکسن ١٤٠٠/٧/١٢
[ ادامه ]
 
پاسخگویی انلاین ١٤٠٠/٥/٢٦
[ ادامه ]
 
نمونه گیری در منزل ١٤٠٠/٥/٦
[ ادامه ]
 
پیام های بهداشتی

 

نکات حفظ سلامت در فصل پاییز

تغییر فصل و داشتن روزهای کوتاه و پرمشغله پاییز می تواند چالش برانگیز باشد. برای سهولت در این امر نکاتی برای سلامتی در این قسمت معرفی شده است تا در ماه های سردتر خود را آماده کرده و سلامتی روحی و جسمی خود را حفظ کنید.

سلامت در پاییز

 حساسیت پاییزی

1. مکمل های ویتامین دی مصرف کنید :

اکثریت ویتامین دی دریافتی ما از نور آفتاب تامین می شود بنابراین وقتی هوا سرد شود، دریافت این ویتامین کاهش میابد و بنابراین لازم است یک مکمل ویتامین دی مصرف کنید تا روحیه و سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود.

2. زمانی را به خودتان اختصاص دهید:

پاییز و زمستان راهی است که زمین این فرصت را به ما می دهد تا سرعت خود را کاهش دهیم و با حالات واحساسات خود در ارتباط باشیم و بیشتر برای خودمان وقت بگذاریم. 

3. واکسن آنفولانزا زده و سالیانه چک آپ شوید:

هیچ کس دوست ندارد تداخل در حس بویایی، درد، عطسه و سرفه مانع زندگی او شود .

4. سیستم ایمنی خود را بهبود بخشید:

شما می توانید با نوشیدن مقادیر زیادی آب، شستن دست ها برای پیشگیری از بیماری و خوردن غذاهای مغذی به تقویت و بهبود سیستم ایمنی خود کمک کنید. 

5. در زمان روزانه خود صرفه جویی کنید:

هر وقت می توانید زودتر بخوابید ؛ مخصوصا یک هفته قبل از انکه ساعات تغییر کند. دوره تاریکی طولانی تر= دوره خواب طولانی تر است !

6. برنامه ای برای فصل سرما داشته باشید:

اگر در زمستان برنامه ای نداشته باشید تا مشغول شوید، مجبورید خواب زمستانی داشته باشید و این به مرور شما را خسته و کسل خواهد کرد. 

7. پوست خود را مرطوب کنید :

دمای شدید می تواند پوست شما را خشک کند، بنابراین مدام آن را مرطوب و هیدراته نگهدارید. استفاده از کرم ضدآفتاب را نیز فراموش نکنید.

8. مواد غذایی متناسب فصل را خریداری کنید:

چغندر، کلم بروکلی، کلم، بادمجان، کلم پیچ، کدو تنبل، آبگوشت و سوپ، ریشه و برگ سبزیجات دارای برگ تیره طعم دار شده همگی گزینه های خوبی هستند. 

9. فعال بمانید:

نشستن طولانی مدت در تمام روز ممکن است آسان باشد اما تحرک طی روز مهم است.

10. لباس های گرمی بپوشید تا در برابر کاهش درجه دما محفوظ بمانید:

پوشیدن دستکش ، روسری، گوش گیر، کت زمستانی ، جوراب و چکمه های برفی را فراموش نکنید. 

11. با خودتان مهربان باشید:

تعطیلات می تواند باعث افزایش وزن ، روزهای کوتاه باعث کم خلق شدن و فصل آنفولانزا می تواند باعث بیماری شود. به بدن خود گوش دهید و آنچه را لازم دارد فراهم کنید. سعی کنید افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید و بیش از پیش به خودتان اهمیت دهید

 

جستجو بر اساس نام آزمایش


جستجوی آزمایشات01344221577
-01344234298