امروز : شنبه ، 12 آذر 1401        ساعت :

ورود به سیستم جوابدهی آنلایننام کاربری :

رمز ورود :

راهنمای جوابدهی    
ثبت نام آزمایشگاه ها
ثبـــت نام پزشکـــــان
 
       
       

قبل از ازدواج

 

 

 

 

 

 

آزمایش ھای قبل از ازدواج
زمانی که زوجی تصمیم به ازدواج دارند پیش از ھر چیز آزمایش ھای لازم باید برای آنھا انجام بگیرد این آزمایش ھا واجب است و تمامی زوجین باید آنھا را انجام دھند. از جمله مھم ترین آزمایش ایدز بوده که متاسفانه ھنوز آن را جدی نمی گیرند و ھنوز انجام آن در کشور ما اجباری نشده است.اما پیشنھاد می شودکه زوجین حتما به آزمایشگاه پزشکی جھت آن اقدام کنند.

 

آزمایش خون
 در این آزمایش ، تالاسمی خون مشخص خواھد شد در ابتدا از مردان آزمایش گرفته می شود و در صورتی که به عارضه تالاسمی مینور مبتلا نبود دیگرنیازی به انجام آزمایش برای خانم ھا نمی باشد و این افراد شرایط ازدواج را خواھند داشت و می توان گفت با احتمال حدود پنجاه درصد ممکن است فرزند آنھا به کم خونی مینور دچار شود.
حال در صورت مبتلا بودن آقا به کم خونی مینور از خانم ھا نیز باید آزمایش خون گرفته شود و در صورتی که ھر دو به تالاسمی مینور مبتلا باشند با احتمال بیست و پنج درصد احتمال دارد که فرزند متولد شده آنھا به کم خونی ماژور و با احتمال بالا کم خونی مینور داشته باشند.این زوجین ھستند که می توانند برای ازدواج خود تصمیم بگیرند و باید پیش از بچه دار شدن آزمایش ھای مختلفی را انجام دھند .


آزمایش ادرار
این آزمایش برای تشخیص اعتیاد در آقایان انجام می شود و گزارش آن به زوجین داده خواھد شد.درصورت مثبت بودن آزمايش اوليه مرحله دوم يعني جداسازي انجام ميشود تا تعيين گردد آيا فرد داروي خاصي مصرف کرده يا خير .استفاده از داروھاي کديين دار وتعدادي از داروھاي ديگر باعث مشکوک شدن آزمايش و انجام مرحله دوم مي شوند.
در نھایت باید واکسیناسیون برای این افراد انجام بگیرد و در صورتی که واکسن کزاز به مدت ده سال تکرار نشده است باید زده شود.


آخرین اخبار

تست سنجش ایمنی بعد از واکسن ١٤٠٠/٧/١٢
[ ادامه ]
 
پاسخگویی انلاین ١٤٠٠/٥/٢٦
[ ادامه ]
 
نمونه گیری در منزل ١٤٠٠/٥/٦
[ ادامه ]
 
پیام های بهداشتی

 

نکات حفظ سلامت در فصل پاییز

تغییر فصل و داشتن روزهای کوتاه و پرمشغله پاییز می تواند چالش برانگیز باشد. برای سهولت در این امر نکاتی برای سلامتی در این قسمت معرفی شده است تا در ماه های سردتر خود را آماده کرده و سلامتی روحی و جسمی خود را حفظ کنید.

سلامت در پاییز

 حساسیت پاییزی

1. مکمل های ویتامین دی مصرف کنید :

اکثریت ویتامین دی دریافتی ما از نور آفتاب تامین می شود بنابراین وقتی هوا سرد شود، دریافت این ویتامین کاهش میابد و بنابراین لازم است یک مکمل ویتامین دی مصرف کنید تا روحیه و سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود.

2. زمانی را به خودتان اختصاص دهید:

پاییز و زمستان راهی است که زمین این فرصت را به ما می دهد تا سرعت خود را کاهش دهیم و با حالات واحساسات خود در ارتباط باشیم و بیشتر برای خودمان وقت بگذاریم. 

3. واکسن آنفولانزا زده و سالیانه چک آپ شوید:

هیچ کس دوست ندارد تداخل در حس بویایی، درد، عطسه و سرفه مانع زندگی او شود .

4. سیستم ایمنی خود را بهبود بخشید:

شما می توانید با نوشیدن مقادیر زیادی آب، شستن دست ها برای پیشگیری از بیماری و خوردن غذاهای مغذی به تقویت و بهبود سیستم ایمنی خود کمک کنید. 

5. در زمان روزانه خود صرفه جویی کنید:

هر وقت می توانید زودتر بخوابید ؛ مخصوصا یک هفته قبل از انکه ساعات تغییر کند. دوره تاریکی طولانی تر= دوره خواب طولانی تر است !

6. برنامه ای برای فصل سرما داشته باشید:

اگر در زمستان برنامه ای نداشته باشید تا مشغول شوید، مجبورید خواب زمستانی داشته باشید و این به مرور شما را خسته و کسل خواهد کرد. 

7. پوست خود را مرطوب کنید :

دمای شدید می تواند پوست شما را خشک کند، بنابراین مدام آن را مرطوب و هیدراته نگهدارید. استفاده از کرم ضدآفتاب را نیز فراموش نکنید.

8. مواد غذایی متناسب فصل را خریداری کنید:

چغندر، کلم بروکلی، کلم، بادمجان، کلم پیچ، کدو تنبل، آبگوشت و سوپ، ریشه و برگ سبزیجات دارای برگ تیره طعم دار شده همگی گزینه های خوبی هستند. 

9. فعال بمانید:

نشستن طولانی مدت در تمام روز ممکن است آسان باشد اما تحرک طی روز مهم است.

10. لباس های گرمی بپوشید تا در برابر کاهش درجه دما محفوظ بمانید:

پوشیدن دستکش ، روسری، گوش گیر، کت زمستانی ، جوراب و چکمه های برفی را فراموش نکنید. 

11. با خودتان مهربان باشید:

تعطیلات می تواند باعث افزایش وزن ، روزهای کوتاه باعث کم خلق شدن و فصل آنفولانزا می تواند باعث بیماری شود. به بدن خود گوش دهید و آنچه را لازم دارد فراهم کنید. سعی کنید افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید و بیش از پیش به خودتان اهمیت دهید

 

جستجو بر اساس نام آزمایش


جستجوی آزمایشات01344221577
-01344234298